MENU

wz. 38m Maroszek- animacja

Przedstawiam model karabinu samopowtarzalnego wz. 38m „Maroszek”. Nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora inż. Józefa Maroszka. Bron została zaprojektowana w drugiej połowie lat trzydziestych. W 1934 roku ogłoszono konkurs na karabin samopowtarzalny. Wymagano jedynie by broń była prosta w obsłudze i tania w produkcji. Ów projekt jako jeden z nielicznych został skierowany do produkcji. W trakcie prac dokonano kilku zmian. W 1936 roku wykonano pierwszy prototyp, który był ciągle obiektem badań. W 1937 wykonano kolejne pięć egzemplarzy które były testowane na poligonie. Po przyjęciu karabinu do uzbrojenia polecono produkcję kolejnych 150.Obecnie wiemy o sześciu zachowanych egzemplarzach, Polska jest w posiadaniu jednej sztuki. Zapraszam do zapoznania się z jego historią 🙂 Całość ma 4920 klatek, każda renderowała się około minuty. Co daje 82 godziny renderowania. Zmuszony byłem skorzystać z farmy SheepIt by przyśpieszyć proces renderowania. Praca przy tym projekcie zajęła mi blisko miesiąc. Miłego oglądania 🙂
Read More ›

Robot

Robot wykonany na zlecenie CodeStudy Szkoła Programowania dla dzieci. Wykonany został w pełni origowany model robota, zdolny do poruszania kończynami oraz drobnych, nieskomplikowanych ruchów. Poniżej krótka animacja przedstawiająca możliwości.
Read More ›

Animacja Lokomotywa

Animacja powstała podczas studiów.
Read More ›

Buggy Piranha

Projekt stworzony na podstawie oryginalnych planów technicznych. Pojazd zaprojektowany z myślą o pokonywaniu trudnych terenów. 🙂 Praca konkursowa.
Read More ›

Prototyp Monocyklu

Projekt stworzony na potrzeby konkursu. Przedstawia monocykl napędzany silnikiem spalinowym.  
Read More ›
error: Zawartość chroniona!